31.05.2022
Puchar Rowerowej Stolicy Polski!
Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Z radością informujemy, że Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpoczyna się na dobre 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc czerwiec. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję i kręcenie kilometrów dla Zielonej Góry.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację („Aktywne Miasta”- Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.

Puchar „Rowerowej Stolicy Polski” wygrywa miasto, które uzyska najlepszy wynik wg klasyfikacji ogólnej, czyli suma wszystkich kilometrów uczestników rywalizacji lokalnej dzielona przez ilość mieszkańców Miasta. Wyzwanie nie lada!

W załączniku przesyłamy aktualne materiały promocyjne dotyczące rywalizacji. Zachęcamy do propagowania akcji we wszystkich możliwych kanałach jakimi Państwo dysponujecie oraz powierzchniach reklamowych (np. plakaty, ekrany ledowe, strony internetowe itp.). Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Zielona Góra może zostać Rowerową Stolicą Polski. Przypominamy, że każdy może utworzyć własną grupę, nawet z podziałem na podgrupy.

Dla najbardziej zaangażowanych zawodników i zawodniczek oraz założonych grup i jednostek systemu oświaty kręcących kilometry dla Miasta Zielona Góra przewidziano nagrody. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.zielona-gora.pl (od 1 czerwca od godz.10.30)

Zachęcamy również do polubienia i udostępniania profilu na FB Rowerowa Stolica Polski - Zielona Góra www.facebook.com/RSPZielonaGora, na której znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące projektu oraz ogólnej strony projektu www.aktywne.miasta.pl .

Zielona Góra zbliża się do obchodów 800-lecia powstania Miasta (2022 r.) i 700-lecia nadania praw miejskich (2023 r.), co jest najlepszą okazją do zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski.

Wkręć się z nami w Zieloną Górę!