21.03.2024
Bachusik Trójmiastus stanął na zielonogórskiej starówce [DUŻO ZDJĘĆ]
Bachusik Trójmiastus stanął na zielonogórskiej starówce [DUŻO ZDJĘĆ]

Bachusik Trójmiastus powitał dziś wiosnę, a w jego ślady poszli zielonogórscy seniorzy. U progu najbardziej wyczekiwanej pory roku zgromadzili się przed siedzibą Lubuskiego Trójmaista i Ambasadą Seniora Ambasady Seniora. Przed budynkiem czekało na nich 500 doniczek z bratkami. "Po długiej nużącej zimie pozytywny wiosenny akcent przyda się każdemu z nas" – komentuje prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

"Lubuskie Trójmiasto to inicjatywa, która jest kołem napędowym regionu. Jesteśmy partnerami, a bachusik, który stanął na zielonogórskim deptaku jest dowodem naszych wzajemnych dobrych relacji. Przed nami wiele ważnych projektów, które odmienią życie Lubuszan. Intensywnie pracujemy nad budową Szybkiej kolei Aglomeracyjnej Lubuskiego Trójmiasta oraz programami adresowanymi do seniorów. Zadbamy o to, aby jesień życia na Ziemi Lubuskiej była godna i spokojna" - mówił Edward Fedko, prezes Lubuskiego Trójmiasta

"Cieszę się, że nasi seniorzy są aktywni i tłumnie przybyli na deptak, by uczcić nadejście kalendarzowej wiosny. Niestety bywa kapryśna i ze względu na opady zaplanowana impreza pod chmurką przeniosła się do siedziby Ambasady Seniora. Goście wysłuchali dwuczęściowego koncertu. Wystąpiły przed nimi dzieci z Domu Harcerza. – Jestem pełna podziwu dla ich głosów. Wokaliści wnieśli dziś dużo radości. Chętnie uczestniczę w tego typu wydarzeniach, atmosfera jest naprawdę wyjątkowa" – recenzuje Mariola Bartnik, sympatyczka Ambasady Seniora. Zwieńczeniem popołudnia był koncert tria Reed Connection (Michał Mogiła – obój, Rafał Dołęga – fagot i gościnnie Bronisław Krzystek – klarnet). Graliśmy muzykę rozrywkową, filmową i lekką klasykę. – Seniorzy mogli usłyszeć m.in. polską muzykę przedwojenną, arie Verdiego czy motyw z filmu „Zapach kobiety” – opowiada Michał Mogiła. Przed ambasadą seniorzy mogli liczyć na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, który przygotowała Palmiarnia.

  • Nie zwalniamy tempa. Na seniorów tej wiosny będzie czekać w ambasadzie jeszcze sporo atrakcji. Organizujemy cykliczne i otwarte spotkania z ciekawymi zielonogórzanami, a ostatnio marsze nordic walking. Można śmiało dołączyć – zaprasza Czesław Grabowski, który stoi na czele Ambasady Seniora.