14.02.2024
Czerwieńsk:Sprawy lokalne w rękach mieszkańców – ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
Czerwieńsk:Sprawy lokalne w rękach mieszkańców – ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Od 2 do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę. Edycja 2024 zaczyna się w lutym i potrwa do listopada.

Jak zostać uczestnikiem

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 16 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 26 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.

Wsparcie

Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na bezpłatne wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę. Wsparcie obejmuje:

stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie, pomoc prawną, wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski, możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w maju pod Warszawą, możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł), konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych, szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję. Zapisz się do akcji Masz Głos!Zgłoszenia do 16 lutego 2024 przez stronę: https://www.maszglos.pl/