13.12.2022
17 grudnia Zielona Góra rozda 400 choinek
17 grudnia Zielona Góra rozda 400 choinek

Choinka to symbol Bożego Narodzenia. Kojarzy się z ciepłem, rodziną, spokojem. Swoim urokiem czaruje nas przez kilka tygodni. "Nie powinno jej zabraknąć w żadnym domu. Zdaję sobie sprawę, że rosnące w sklepach ceny mogą spowodować, że świątecznej magii może być w tym roku mniej albo wcale. Dlatego postanowiłem, że – podobnie jak w ubiegłym roku – miasto przekaże zielonogórzanom choinki" - mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. W tym roku miasto przygotowało 400 drzewek. "Serdecznie zapraszam 17 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 na parking pod Urzędem Miasta. Będę na Państwa czekał z górą zielonych drzewek" - uśmiecha się Kubicki.

Coraz bliżej święta…Warto więc zadbać o odpowiedni klimat, a nic tak nie kojarzy się z Bożym Narodzeniem jak choinka. - W żadnym domu nie powinno zabraknąć tego pachnącego lasem drzewka - przekonuje prezydent Janusz Kubicki i zaprasza zielonogórzan w sobotę, 17 grudnia na parking pod urzędem miasta. Od godz. 11.00 będzie bowiem rozdawał najbardziej potrzebującym choinki.

W tym roku miasto przygotowało ich 400. Będzie można także dostać gałązki na świąteczne wianki i stroiki. Serdecznie zapraszamy!