13.10.2023
Dzień Edukacji Narodowej w Zielonej Górze
Dzień Edukacji Narodowej w Zielonej Górze

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, prezydent Janusz Kubicki nagrodził wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Prezydent i Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w urzędzie miejskim, wręczyli pedagogom nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w roku szkolnym 2022/2023. W ten sposób uhonorowano 101 nauczycieli (w tym 13 dyrektorów). Nagrody prezydenta miasta za wyróżniającą się pracę i zaangażowanie związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych w roku szkolnym 2022/2023 otrzymało 30 nauczycieli (w tym czterech dyrektorów).

  • Chciałbym wam wszystkim podziękować za to co robicie – mówił prezydent Janusz Kubicki. – Praca w oświacie nie jest lekka, a wam udaje się doskonale. Nasza oświata osiąga bardzo dobre wyniki, z czego jestem dumny. Myślę, że nie tylko ja, ale i wszyscy zielonogórzanie. Nauczycielom dziękowała też szefowa miejskiej oświaty. – Każdy z nauczycieli i dyrektorów ważny egzamin w swojej szkole zdaje praktycznie codziennie – mówiła Wioleta Haręźlak. I dodawała: - Nie brakuje im nowych wyzwań i nieprzewidzianych sytuacji, kiedy trzeba stanąć na wysokości zadania. Nie ma takiego samego rocznika uczniów, który przyjęliśmy do szkoły, ani takich samych dzieci w przedszkolu. Wyzwania związane z technologią i czasem, w którym przyszło nam żyć są bardzo trudne. Tym bardziej chciałabym pokłonić się wam i tak zwyczajnie po ludzku podziękować nauczycielom, dyrektorom i pracownikom oświaty. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć. Kiedyś pretendowaliśmy do tego, aby być najlepszym w Lubuskiem, dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że nasza oświata z wielkim powodzeniem mieści się w rankingu ogólnopolskim. Łącznie nagrodzono 131 osób, a suma nagród wyniosła 299 tys. 500 zł. Wyjątkowy dzień umilili pedagogom występem artystycznym, uczniowie i młodzież ze szkoły podstawowej nr 13. Fantastycznie grali, śpiewali i tańczyli. Wielkie brawa! Fot. Bartosz Mirosławski UM