04.12.2023
Dzień Wolontariusza z „Prawem Marcina”
Dzień Wolontariusza z „Prawem Marcina”

Miasto Nowa Sól i Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zorganizowali świetne wydarzenie dla przedstawicieli szkolnych kół wolontariatu pn. „Dzień Wolontariusza z Prawem Marcina”.

Wydarzenie odbyło się we wtorek 28 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej w Nowej Soli.

Spotkanie było adresowane do uczniów działających w szkolnych kołach wolontariatu, zarówno ze szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Z każdej ze szkół wyróżnieni zostali 2 najbardziej aktywni wolontariusze, którzy otrzymali drobne upominki.

Wyróżnienia wręczył Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól wraz z Kariną Jarosz – wiceprezydent ds. społecznych i Elżbietą Zienkowicz, która koordynowała projekt ze strony miasta, a prowadzącym imprezę był Adam Szulczewski z Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, która była współrealizatorem projektu.

Gościem specjalnym Dnia Wolontariusza był TikToker Roku 2023, prawnik Marcin Kruszewski – prowadzący w mediach społecznościowych kanały pn. „Prawo Marcina”, na których prowadzi edukację prawniczą m.in. w obszarze praw ucznia, praw obywatela czy konsumenta. Pan Marcin odpowiedział na wszystkie pytania młodzieży, a także kadry nauczycielskiej.

Było to już ostatnie wydarzenie realizowane w ramach projektu Nowa Sól na społecznej fali, który trwał 2 lata. Dziękujemy wszystkim Nowosolanom – tym młodszym i tym starszym za aktywne włączenie się w działania projektowe i wiele wspólnych chwil, które mamy nadzieję zaowocują nowymi inicjatywami na rzecz naszego ukochanego miasta.

Dziękujemy również serdecznie Fundacji FCP za udaną współpracę.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Nowa Sól na społecznej fali” realizowanego przez Gminę Nowa Sól – Miasto wspólnie z Fundacją na rzecz Collegium Polonicum. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

ZDJĘCIA: SoboczFoto Piotr Soboczyński