20.12.2023
W Zielonej Górze posadzili 30 lip. Pomogli strażacy ochotnicy [ZDJĘCIA]
W Zielonej Górze posadzili 30 lip. Pomogli strażacy ochotnicy [ZDJĘCIA]

W ramach akcji „800 drzew na 800-lecie miasta” w Zielonej Górze posadzono już 634 drzewa. Najnowsze nasadzania pojawiły się wzdłuż ścieżki rowerowej naprzeciwko Muzeum Etnograficznego. W akcji pomogli strażacy ochotnicy z Ochli. "Nie mogło być inaczej. 800 drzew na 800-lecie Zielonej Góry bez strażaków ochotników? To niemożliwe. Dzisiaj z udziałem członków Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego, Biura Wykonawczego, druhów z OSP Świdnica, wspólnie z ZGK w Zielonej Górze posadziliśmy kolejne drzewa (lipa drobnolistna) przy ul. Ochla - Zielonogórska. Dziękuję wszystkim za udział w akcji sadzenia. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi" - mówi Edward Fedko, prezes Lubuskiego Trójmiasta. "To będzie trwały ślad po obchodach, ale przede wszystkim nowe drzewa to korzyści dla zielonogórzan. Chodzi nie tylko o estetykę" – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

"Nie mogło być inaczej. 800 drzew na 800-lecie Zielonej Góry bez strażaków ochotników? To niemożliwe. Dzisiaj z udziałem członków Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego, Biura Wykonawczego, druhów z OSP Świdnica, wspólnie z ZGK w Zielonej Górze posadziliśmy kolejne drzewa (lipa drobnolistna) przy ul. Ochla - Zielonogórska. Dziękuję wszystkim za udział w akcji sadzenia. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi".

Akcja „800 drzew na 800-lecie miasta” to pomysł na uczczenie jubileuszu 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich. Zielonogórzanie z pomocą urzędu miasta i Zakładu Gospodarki Komunalnej, już w ubiegłym roku rozpoczęli sadzenie drzew.

  • To będzie trwały ślad po obchodach, ale przede wszystkim nowe drzewa to korzyści dla zielonogórzan. Chodzi nie tylko o estetykę – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.
    Do tej pory mieszkańcy sadzili: lipy, kasztanowce, wiśnie ozdobne. Nowe drzewa pojawiły się m.in.: wzdłuż Szosy Kisielińskiej, czy al. Zjednoczenia przy Castoramie. Najnowsze nasadzenia cieszą oko rowerzystów i mieszkańców korzystających ze ścieżki rowerowej naprzeciwko Muzeum Etnograficznego.

– Posadziliśmy 30 lip. Wkrótce planujemy kolejne akcje, do udziału, w których będziemy zapraszać mieszkańców – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.