13.06.2023
Lubuskie Trójmiasto kręci! Nasze gminy i miasta walczą w prestiżowym konkursie rowerowym
Lubuskie Trójmiasto kręci! Nasze gminy i miasta walczą w prestiżowym konkursie rowerowym

Dla Zielonej Góry kręcą młodsi i starsi. Rowerzyści mkną przez miasto i nabijają cenne kilometry w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. "Już stuknęło nam ponad 265 tys. km przejechanych dla Zielonej Góry w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Szacunek dla wszystkich kręcących. Nie zwalniajmy tempa" – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. "Sam codziennie kręcę kilkanaście kilometrów, ale jako prezes Lubuskiego Trójmiasta mam dylemat, dla którego z samorządów partnerskich" - uśmiecha się Edward Fedko, prezes LT.

"To dopiero drugi tydzień dzień rywalizacji i wierzymy, że dopiero się rozkręcamy" – mówią z uśmiechem Anna Szatkowska i Piotr Dubicki, którzy z ramienia urzędu miasta promują i nadzorują to w jaki sposób w Zielonej Górze przebiega rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. - Zachęcam do pobierania aplikacji, kręcących z każdym dnie przybywa, a przed nami jeszcze kilka rowerowych eventów, więc nie ma na co czekać, trzeba kręcić – mówi Anna Szatkowska z urzędu miasta.

"Już stuknęło nam 100 tys. km przejechanych dla Zielonej Góry w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Szacunek dla wszystkich kręcących. Nie zwalniajmy tempa" – motywuje mieszkańców Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

W Zielonej Górze widać ogromną mobilizację cyklistów. Wystarczy wspomnieć zorganizowaną w ubiegły weekend Wiosenną Masę Krytyczną, w której udział wzięły setki zielonogórzan.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski wystartował na dobre 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc. Zasady są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację („Aktywne Miasta”- Google Play lub App Store), która rejestruje trasy i ich długości. Za pomocą aplikacji gromadzone są punkty dla miast oraz drużyn, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy.