21.06.2023
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Sulechowa
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Sulechowa

20 czerwca w Sulechowie odbyła się jedna z najważniejszych w roku sesja Rady Miejskiej. Podczas obrad Burmistrz Sulechowa, Wojciech Sołtys otrzymał wotum zaufania i absolutorium. Co to oznacza? Otóż radni, podejmując stosowne uchwały, wyrazili zaufanie i aprobatę wobec bieżącej działalności burmistrza oraz potwierdzili, że budżet gminy za 2022 rok został wykonany prawidłowo.

Wojciech Sołtys podziękował za owocną współpracę radnym oraz pracownikom urzędu miejskiego i jednostek organizacyjnych oraz jednostkom pomocniczym, czyli sołectwom.

"Bardzo dziękuję Radzie Miejskiej za wspólny rok. Dziękuję współpracownikom i pracownikom za wspólnie realizowane zadania. Jaki był ten poprzedni rok? Z jednej strony bardzo ciężki, szczególnie pod względem finansowym. To kolejny rok z poważnym kryzysem finansów. Z drugiej strony systematycznie realizowaliśmy zakładane cele rozwojowe a pozwoliły na to pozyskane środki zewnętrzne zarówno rządowe jak i europejskie. W roku 2022 cieszyło rozpoczęcie dwóch dużych inwestycji w strefach Krężoły I i Nowy Świat III o łącznej powierzchni 170 000 metrów kwadratowych. Nie da się ukryć, że dzięki temu notowania gminy Sulechów wystrzeliły. To ostatnie absolutorium i wotum zaufania w tej kadencji. Wiele rozpoczętych procesów, sporo pomysłów i satysfakcja która mi towarzyszy (mimo trudnych momentów) są niezłym motorem do dalszego działania. Nie wiedzieć kiedy minęły 4 lata i do wyborów pozostał już niespełna rok i choć na takie oficjalne potwierdzenie będzie jeszcze czas to już dziś mogę napisać, będę ubiegać się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza".

Fot. FB Wojciech Sołtys