09.11.2022
Nowa hala sportowa w Zielonej Górze i piękny gest Lubuskiego Trójmiasta
Nowa hala sportowa w Zielonej Górze i piękny gest Lubuskiego Trójmiasta

Wczoraj (8.11) przecięto symboliczną wstęgę i uroczyście otwarto halę sportową przy budynku Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze. Pierwsi śmiałkowie, czyli najbardziej zainteresowani uczniowie zdążyli ją przetestować. Halę sprawdził też prezydent Janusz Kubicki oraz Edward Fedko, prezes Lubuskiego Trójmiasta, który przekazał dyrekcji szkoły voucher na zakup sprzętu i wyposażenia do nowej hali. - To piękny, nowoczesny obiekt. Na terenie Trójmiasta podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu zachęcić nie tylko młodych do ruchu. Liczę na to, że dobrze wykorzystacie voucher Lubuskiego Trójmiasta i nowy sprzęt będzie Wam służył – mówił Fedko. To jedna z większych inwestycji oświatowych w ostatnich latach realizowanych przez miasto - jej koszt to około 12 mln zł.

Na salę złożyły się hala do gry w koszykówkę (z możliwością podzielenia jej na dwa boiska), boiska do siatkówki i trybuny dla widowni. Na pierwszym piętrze zaplanowano mniejszą salkę do ćwiczeń o powierzchni 155,86 mkw. Dzieci będą mogły skorzystać z szatni (w tym dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami) i windy. Dużym udogodnieniem jest połączenie obiektu ze szkołą łącznikiem. Dzięki temu dzieciaki nie będą marzły zimą, przechodząc na lekcje wychowania fizycznego. Drugie piętro zajmie nowoczesna, multimedialna biblioteka, która zostanie wyposażona do końca listopada. Uczniowie dostaną też do dyspozycji salę do fitnessu.

To ekologiczna inwestycja. Przy hali sportowej KTBS we własnym zakresie zagospodaruje wody opadowe (deszczówkę), która zostanie przefiltrowana i wykorzystana między innymi w toaletach. Dach obiektu z kolei ma konstrukcję z blachy trapezowej z ociepleniem oraz możliwość zamontowania fotowoltaiki.

  • Jestem wręcz zachwycona wyglądem i funkcjonalnością obiektu - mówi Monika Świątkowska, dyrektor placówki. – Oprócz sali gimnastycznej mamy małą salę rekreacyjną i wymarzoną bibliotekę. Liczę na to, że w przyszłości doczekamy się sportowców z naszej szkoły, którzy będą godnie reprezentować Polskę w zawodach rangi mistrzowskiej.

Inwestorem była spółka KTBS, a wykonawcą spółka Agrobex z Poznania. Przypomnijmy. Zespół Edukacyjny nr 10 w skład którego wchodzi Przedszkole nr 19 oraz Szkoła Podstawowa nr 29, przy ul. Energetyków otwarto w 2019 r. W sąsiedztwie mocno rozbudowały się osiedla, a wraz z nimi przybyło dzieci – nowa placówka sprawia, że mają bliżej do szkoły i przedszkola. Adaptacją i remontem budynków przy ulicy Elektronowej na potrzeby nowego zespołu edukacyjnego zajął się KTBS.