14.02.2024
Nowa Sól: Wizyta prezeski Fundacji Most The Most
Nowa Sól: Wizyta prezeski Fundacji Most The Most

Prezeska Fundacji Most The Most, Brygida Ślabska oraz prezydent Jacek Milewski omawiali postępy prac budowlanych w budynku dawnego Magazynu Solnego oraz plany na nadchodzący koncert jazzowy, organizowany przez Fundację w Nowosolskim Domu Kultury.

Miasto odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie przywracania dawnej świetności Magazynu Solnego. Współpraca z Fundacją Most The Most skoncentrowana jest na ożywieniu jednego z najstarszych obiektów w Nowej Soli, poprzez projekt o nazwie „Nasz Zabytek”. Projekt ten nie tylko przywraca budynek do życia, ale również przyczynia się do ożywienia dziedzictwa kulturalnego miasta.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców oraz okolicznych społeczności, Magazyn Solny został zwycięzcą I Konkursu Nasz Zabytek w województwie lubuskim. Miasto Nowa Sól otrzymało od Fundacji Most The Most dofinansowanie w wysokości miliona złotych na rewaloryzację i dostosowanie zabytku do nowej funkcji społecznej.

Fundacja Most The Most to nie tylko inicjatywa, lecz manifestacja znaczenia wspierania kultury, dziedzictwa i współpracy międzypokoleniowej. Poprzez przywracanie zapomnianych miejsc do życia, Fundacja pokazuje, że każdy z nas ma moc wpływu na otaczający świat.

Już dziś zachęcamy wszystkich miłośników muzyki oraz dziedzictwa kulturowego do uczestnictwa w nadchodzącym koncercie w Nowosolskim Domu Kultury. Będzie to niezwykła okazja do przeżycia artystycznej ekspresji w wyjątkowym klimacie tego historycznego miejsca. O szczegółach poinformujemy niebawem. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli również wiceprezydent Karina Jarosz, naczelnik wydziału spraw społecznych Jolanta Kabzińska, zastępca naczelnika Jarosław Suski, naczelnik wydziału inwestycji Andrzej Drozdek oraz Natalia Chulist z wydziału inwestycji, nadzorująca przebudowę obiektu.