07.07.2023
Otyń Rowerową Stolicą Polski w kategorii Gmina!
Otyń Rowerową Stolicą Polski w kategorii Gmina!

"Puchar już jest, czas na nagrody dla WAS!" - mówi z uśmiechem Barbara Wróblewska, burmistrz Otynia.

Lokalne podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski zgodnie z zapowiedzią odbędzie się w piątek 14 lipca przy Gminne Centrum Kultury w Otyniu o godzinie 16.00.

Gmina zaprasza po odbiór nagród zdobywców czołowych miejsc:

  • klasyfikacji indywidualnych - najlepsze trzy panie i najlepszych trzech panów,
  • przedstawicieli najlepszych zorganizowanych grup (KB Wikon, UKS Peleton, UKS Trójka, Zespół Szkolno-Przedszkolny Otyń, LO Nowa Sól - firmowe - Jost, Lantmannen i Nord)
  • oraz z okazji 700-lecia Otynia wszystkie osoby, które wykręciły min. 700 kilometrów, czyli do miejsca 109. w rankingu włącznie.

A tymczasem mamy dla Was jeszcze kilka naszych zdjęć z gali, gdzie burmistrz Otynia miała ogromną przyjemność spotkać m.in. Panią Bogusławę Mogielnicką, która nie tylko dla Otynia wykręciła najlepszy wynik - 6,8 tys. km!, ale był to też wyczyn najlepszy w całym kraju. Był tam również ultrakolarz Pan Krzysztof Fechner (drugi w naszej klasyfikacji), który mimo udziału w morderczym wyścigu przez USA, gdzie pokonywał nawet około 400 km dziennie, zebrał się jeszcze do tego, aby dla dla Otynia wykręcić 5,8 tys. km. Pan Krzysztof zapowiedział, że w 2024 roku będzie chciał pobić absolutny rekord RSP i zarazem Rekord Guinnessa w przejechanych odległościach w ciągu 30 dni, a to oznacza wykręcenie wyniku na poziomi kilkunasty tysięcy km w miesiąc.