26.03.2024
Park Fizyki w Nowej Soli wygrał główną nagrodę - Kryształ Turystyki w kategorii Atrakcja Turystyczna na Międzynarodowych Targa Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu
Park Fizyki w Nowej Soli wygrał główną nagrodę - Kryształ Turystyki w kategorii Atrakcja Turystyczna na Międzynarodowych Targa Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu

Była degustacja wina i przekąsek, rozmowy, spotkania i bardzo pozytywna energia. Lubuskie Trójmiasto prowadziło aż trzy prelekcje na scenie głównej Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu. Tematy to: kreowanie lokalnych produktów turystycznych, Smaki Lubuskiego Trójmiasta oraz Lubuskie Trójmiasto na weekend.

Jednak najbardziej cieszy główna nagroda w kategorii Atrakcja Turystyczna, którą zdobył Park Fizyki w Nowej Soli.

Parku Fizyki, czyli „Centrum Matematyczno – Informatyczno – Przyrodnicze – Odra”, którym opiekuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli. Jest podzielony na sześć działów: mechanikę, akustykę, haptykę, hydrostatykę, olfaktologię i optykę.

Znajdziecie w nim 47 przyrządów służących do przeprowadzania eksperymentów i doświadczeń.

Kryształy Turystyki (dawniej Kryształowe Orły) przyznawane są w trakcie Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu. Targi Turystyki i czasu wolnego to doskonała okazja do wyróżnienia wyjątkowych przedsięwzięć turystycznych. Organizatorzy konkursu “Kryształ Turystyki”, pragną zwrócić uwagę branży turystycznej oraz jej odbiorców na ciekawe projekty turystyczne. Szczególnie na te, które nie są wystarczająco promowane lub nadal postrzegane są przez pryzmat dawnych lat, mimo że mocno się zmieniły i unowocześniły. Konkurs jest więc swego rodzaju motywacją do działania dla innych oraz nagrodą za pracę włożoną w rozwój turystyki. Wydarzenie objęte jest patronatem Waszej Turystyki. Poniżej przedstawiamy finalistów nagrody „Kryształ Turystyki”.

W kategorii Atrakcja turystyczna Nowosolski Park Fizyki Twierdza Srebrna Góra Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie W kategorii Produkt regionalny Likier Karkonoski Mapa zdrapka „Dolnośląskie do odkrycia” NaturBonum 100% naturalna pomadka ochronna do ust o zapachu pomarańczy W kategorii Wydarzenie cykliczne Barbórka Stara Kopalnia Mazo Poranki Rejsy po Odrze z produktami regionalnymi W kategorii Turystyka społeczna Akademia Golfa „Golf Dla Każdego” “Łączą nas góry”