14.05.2024
Nowa Sól na fali czystego powietrza – Rodzinny Festyn Ekologiczny
Nowa Sól na fali czystego powietrza – Rodzinny Festyn Ekologiczny

W sobotę 18 maja zapraszamy mieszkańców na Rodzinny Festyn Ekologiczny, który odbędzie się w godzinach 11:00-14:00 na terenie Centrum Aktywności Społecznej, ul. Kasprowicza 12.00.

Pierwszych 200 uczestników, którzy na festyn przyniosą minimum pół reklamówki nakrętek, otrzyma (zupełnie za darmo) domową roślinę oczyszczającą powietrze. To świetna inicjatywa, która promuje recykling oraz wspiera zdrowie naszej planety.

Na terenie festynu będzie wiele stoisk informacyjnych prowadzonych przez partnerów wydarzenia: GIOŚ, WFOŚiGW, KPPSP, Nadleśnictwo Nowa Sól, Starostwo Powiatowe, MZGK Sp. z o.o., Fundacja „Panopticum” oraz Komórka Monitorowania Środowiska UM Nowa Sól. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy na temat ekologii oraz uzyskania praktycznych wskazówek dotyczących ochrony środowiska.

Podczas festynu będziemy mieli również okazję podziwiać występy artystyczne grup szkolnych oraz obejrzeć spoty filmowe przygotowane przez uczniów szkół podstawowych. To świetna platforma do promowania kreatywności dzieci i młodzieży oraz zwiększenia świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę zabawy, gdzie będą mogły bawić się, malować tatuaże, uczestniczyć w warsztatach oraz korzystać z animacji ekoplastycznych. To świetny sposób na naukę i zabawę w jednym.

Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla najmłodszych oraz stoiska z wodą i lemoniadą aby uczestnicy mogli się orzeźwić w czasie zabawy. Do zobaczenia na festynie!

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.