19.12.2022
Prezydent Zielonej Góry sprawił mieszkańcom prezent na święta – piękne choinki!
Prezydent Zielonej Góry sprawił mieszkańcom prezent na święta – piękne choinki!

W sobotę, 17 grudnia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pod urzędem miasta rozdano wśród zielonogórzan 400 pięknych choinek! Świąteczne drzewka wręczał prezydent Janusz Kubicki w asyście radnych, Filipa Gryko, Andrzeja Bocheńskiego, Wiesława Kuchty oraz Tomasza Sroczyńskiego. Chętnych nie brakowało, kolejka ciągnęła się wzdłuż całego magistratu!

  • Cieszę się z tej akcji i uśmiechów mieszkańców, bo robimy to właśnie dla nich – podkreśla prezydent Kubicki. – Wcześniej rozdawaliśmy dynie, a teraz choinki. Po dużym zainteresowaniu widać, że jest to potrzebne. W tym roku inflacja jest wysoka, zapewne nie wszystkich byłoby stać na fajne drzewko, więc jako miasto staramy się wesprzeć potrzebujących, aby jednak te święta było dla nich bardziej radosne. Myślę, że nam się to udało! – przekonuje włodarz miasta.

    Zielonogórzanka Alicja Horbowa przyszła pod urząd wraz z koleżankami. – Stanie w kolejce mi nie przeszkadza. Obejrzałam sobie już te drzewka, są śliczne i przyjemnie pachnące, uważam że warto chwilę postać na mrozie dla takiej choinki – przekonuje pani Alicja.

Małgorzata Tomczak jest wdzięczna prezydentowi za organizację akcji. – To świetny pomysł – zaznacza. – Dzisiaj przyszłam po choinkę dla mojej podopiecznej. Ona teraz przebywa w szpitalu, ale jak wyjdzie to pięknie przystrojone drzewko, z lampkami, bombkami i łańcuchami, będzie już na nią czekało. To ma być niespodzianka – mówi z uśmiechem nasza rozmówczyni.

Sporym zainteresowanie cieszyły się również iglaste gałązki. – Przyszliśmy po kilka wspólnie z żoną. Mamy zamiar później w domu przygotować świąteczny stroik – tłumaczy Władysław Czernacki. – Dziękujemy za ozdoby, bo nie ukrywam, że w tym roku Boże Narodzenie będzie dla nas trochę skromniejsze niż zwykle. A tak z ładnymi ozdobami, będzie jednak człowiekowi trochę weselej na święta!

Warto podkreślić, że w sobotę spod urzędu nikt nie wyszedł z pustymi rękami – wszyscy chętni mieszkańcy otrzymali swoją choinkę!