21.01.2024
Spotkanie Zarządu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego z Wojewodą Lubuskim Markiem Cebulą
Spotkanie Zarządu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego z Wojewodą Lubuskim Markiem Cebulą

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski oraz członkowie Zarządu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego spotkali się z nowym Wojewodą Lubuskim, Markiem Cebulą. To spotkanie ma szczególne znaczenie, ponieważ przez ostatnie pięć lat pan Marek Cebula pełnił funkcję prezesa tego zrzeszenia.

W imieniu wszystkich władz lokalnych regionu przekazano Wojewodzie list gratulacyjny z okazji objęcia nowej funkcji oraz życzenia sukcesów na nowej drodze zawodowej.

Rozmowy podczas spotkania dotyczyły wielu istotnych kwestii związanych z samorządami, w tym wykorzystania środków finansowych przekazanych przez rząd w ramach programów wsparcia. Gminy otrzymały istotne dofinansowania, a omówienie sposobu ich efektywnego wykorzystania było jednym z kluczowych tematów dyskusji.

Warto zaznaczyć, że po objęciu nowej funkcji przez pana Marka Cebulę, jego obowiązki w Zrzeszeniu Gmin Województwa Lubuskiego przejęła Sylwia Łaźniewska, pełniąca rolę I Wiceprezesa ZGWL. Umożliwia to sprawną kontynuację działań zrzeszenia w okresie przejściowym, do czasu wyłonienia się nowych władz ZGWL.

źródło: nowasol.pl