24.10.2022
W Nowej Soli zakończyły się szkolenia forumowe
W Nowej Soli zakończyły się szkolenia forumowe

Przypomnijmy, że w tym roku w ramach IV Nowosolskiego Forum Organizacji Pozarządowych zostały zorganizowane 4 wydarzenia: spotkanie forumowe, wizyta studyjna i dwa szkolenia. Na pierwszym z nich prowadzonym przez Damiana Deca pn. „Rozwiązywanie konfliktów” uczestnicy dowiedzieli się jak definiować konflikty – przykładów sytuacji konfliktowych można wymieniać niemalże bez końca, spotykamy się z nimi na gruncie życia osobistego i zawodowego. Na zajęciach omówiono 5 rodzajów konfliktów: konflikt wartości, konflikt relacji, konflikt interesów, konflikt danych, konflikt strukturalny. Ponadto Damian Dec przybliżył strategie zarządzania konfliktami oraz sposoby radzenia sobie z konfliktami. Na koniec warsztatów przeprowadziliśmy w grupie symulację konfliktu danych, co pokazało uczestnikom jak ważne jest, by odróżniać fakty od interpretacji.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Drugie szkolenie pod hasłem „Jak zapobiegać wypaleniu w działaniach społecznych – uważność na stres” przebiegło w kameralnej atmosferze pod skrzydłami prowadzącej Anny Andrysiak.

Rozmawiano o tym, jak funkcjonuje nasz mózg w sytuacji stresowej i co możemy robić, aby rozładowywać ten stres.

Uczestnicy poznali "koło życia", które pozwoliło przedstawić ile czasu poświęcamy na pracę, rytuały, rozrywkę i czas tylko dla siebie. Uczyli się jak nazywać własne myśli i jak je racjonalizować oraz poznali narzędzie, które ułatwia ocenić, czy nasze myśli są oparte na faktach czy na własnych przekonaniach.

Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

źródło:nowasol.pl