31.05.2024
W Zielonej Górze rusza kąpielisko H2Ochla
W Zielonej Górze rusza kąpielisko H2Ochla

Od soboty będzie można się wykąpać na kąpielisku H2Ochla. Zjechać jedną z sześciu rur, zagrać w minigolfa, poleżeć na leżaku pobawić się z dzieckiem w wodnej strefie zabaw… Wszystko to w jednym miejscu. #MiastoZG Start o 10.00. Na otwarcie nie będzie żadnych fajerwerków. - Nie chcieliśmy ich, bo ten obiekt sam się broni. Zielonogórzanie znajdą tutaj mnóstwo atrakcji - zapewnia Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u, który zarządza obiektem. Jednorazowo na teren kąpieliska może wejść 3,5 tys. osób, a na parkingach jest 500 miejsc dla samochodów. Jeżeli pogoda dopisze, obsługę czeka wielki test, bo takiego obiektu jeszcze w mieście nie było.

  • Kąpielisko jest wybudowane i musimy je uruchomić. W Zielonej Górze brakowało miejsc nad wodą, gdzie w gorące dni można ciekawie spędzić czas - mówi prezydent Marcin Pabierowski. - Ponieważ obiekt został zbudowany za publiczne pieniądze, utrzymamy preferencje dla zielonogórzan. Jednak nie było zapewnionych funduszy na jego utrzymanie, dlatego poprosiłem dyrektora MOSiR-u o przygotowanie nowego cennika. Ceny zaproponowane przez MOSiR - 2,5 zł za godzinę dla dziecka - są nadal umiarkowane, a wprowadzając bilet czterogodzinny wymusimy większą rotację, czyli więcej osób będzie mogło korzystać z basenu, zjeżdżalni, parku linowego boiska do siatkówki, padla i innych atrakcji. Od soboty zapraszam zielonogórzan na kąpielisko H2Ochla. Ciekaw jestem, jak zostanie przyjęte. Nadal obowiązują karty, które zielonogórzanie dostali pocztą - łączone z kartami dla rodzin i seniorów. Osobno wydawana jest karta dla osób mieszkających w Zielonej Górze nie mających dzieci i nie będących seniorami. Takie karty można wyrobić w siedzibie ZGranej Rodziny w ratuszu. Taka karta przysługuje również osobom, które odprowadzają podatki w naszym mieście (przy składaniu wniosku należy okazać pierwszą stronę zeznania podatkowego PIT). 👉 Cennik dla zielonogórzan (osoby posiadające kartę: H2Ochla, ZGrana Rodzina lub ZGrani Zielonogórzanie 50+, Dużej Rodziny) ✅ Bilet czterogodzinny:
  • ulgowy 10 zł
  • normalny - 15 zł ✅ Bilet całodniowy:
  • ulgowy 20 zł
  • normalny - 30 zł Osoby nie będące zielonogórzanami zapłacą dwa razy więcej. Za cztery godziny zapłacą odpowiednio 20 zł i 30 zł, za cały dzień 40 zł i 60 zł. ✅ Godziny otwarcia sobota-niedziela i święta: 10.00-20.00 poniedziałek: 13.00-20.00 wtorek-piątek: 11.00-20.00. ✅ Komunikacja miejska W soboty kursy autobusów linii 0 przedłużone do pętli przy kąpielisku. Fot. Bartosz Mirosławski UM