31.01.2024
Wielkie zmiany w MZK w Zielonej Górze. Studenci pojadą za darmo!
Wielkie zmiany w MZK w Zielonej Górze. Studenci pojadą za darmo!

„WOW!!! Wynajmuje pokój na os. Pomorskim, a zajęcia mam przy al. Wojska Polskiego. Sporo zaoszczędzę” – cieszy się Maciek, student UZ. „Fajnie. Ja dużo jeżdżę komunikacją zbiorową. Cudowna wiadomość” – dodaje Wiktoria, studentka filologii angielskiej. Zielona Góra jest jedynym miastem w Polsce, które ma bezpłatne bilety dla uczniów i studentów, którzy korzystają z komunikacji miejskiej.” Myślę, że to jest istotne wsparcie dla studentów, rodziców i domowych budżetów” – mówi Janusz Kubicki.” Moim marzeniem jest darmowa komunikacja miejska. Teraz robimy wielki krok w tym kierunku” – dodaje. „Komunikacja miejska musi być przyjazna i tania. Taką od lat mamy w Zielonej Górze. Wprowadzamy nowe kursy, minibusy, ulgi i wiele nowinek technologicznych” – wyjaśnia radny Robert Górski, zaangażowany w zmiany w funkcjonowaniu MZK.

Do tej pory Zielona Góra była jednym z czterech miast w Polsce, gdzie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych korzystali z darmowych biletów. Poza nami były to: Rzeszów, Szczecin i Wrocław. Po wczorajszej decyzji rady miasta, która przychyliła się do pomysłu prezydenta Kubickiego, autobusami MZK bezpłatnie pojadą też studenci. Jesteśmy jednym miastem w Polsce, które wprowadziło takie rozwiązanie.

  • Jesteśmy jednym z niewielu ośrodków wojewódzkich, który zwiększa liczbę kursów miejskich autobusów. Teraz zaś będziemy jedynym miastem, które będzie miało bezpłatne bilety dla uczniów i studentów. Myślę, że to będzie istotne wsparcie dla rodziców i domowych budżetów - mówił w ratuszu prezydent Janusz Kubicki.

Jednocześnie przyznał, że jego marzeniem jest, aby miejska komunikacja była darmowa dla wszystkich mieszkańców. - Na razie nie jest to możliwe, nie stać nas na to. Ale cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu. Wierzę, że pewnego dnia to również się uda - mówił J. Kubicki.

  • WOW!!! Wynajmuje pokój na os. Pomorskim, a zajęcia mam przy al. Wojska Polskiego. Sporo zaoszczędzę – cieszy się Maciek, student UZ.

– Fajnie. Ja dużo jeżdżę MZK. Cudowna wiadomość – dodaj Wiktoria

– Komunikacja miejska musi być przyjazna i tania. Taką od lat mamy w Zielonej Górze. Wprowadzamy nowe kursy, minibusy, ulgi i wiele nowinek technologicznych – wyjaśnia radny Robert Górski, zaangażowany w zmiany w funkcjonowaniu MZK.