19.12.2022
Wigilia miejska zjednoczyła zielonogórzan! [ZDJĘCIA]
Wigilia miejska zjednoczyła zielonogórzan! [ZDJĘCIA]

Mimo mroźnej pogody, podczas niedzielnej wigilii miejskiej nie dało się czuć zimna. Występy na scenie, ale też ciepły barszczyk, bigos i pierogi rozgrzały mieszkańców.

  • Przed nami najważniejsze święta w polskiej tradycji – Boże Narodzenie. Nad wigilijnym stołem połamiemy się opłatkiem, będziemy śpiewać kolędy, a później obejrzymy „Kevina samego w domu” – mówił z uśmiechem prezydent Janusz Kubicki. I jednocześnie złożył zielonogórzanom życzenia.

  • Życzę dużo radości, zdrowia i pomyślności. Aby te wszystkie zmartwienia, których nam wszystkim nie brakuje, przeminęły. Mam nadzieję, że każdego roku będziemy się spotykać na tej miejskiej wigilii, łamali opłatkiem i byli po prostu szczęśliwi. Wesołych świąt! – życzył mieszkańcom włodarz Zielonej Góry.

Okazuje się, że na miejskiej wigilii na zielonogórzan czekało tysiąc porcji bigosu, 1,5 tysiąca porcji barszczu i aż 2,5 tys. porcji pierogów. – Wyszedłem na spacer a tu taka niespodzianka. Super impreza– cieszył się Marek Olszewski, którego spotkaliśmy w kolejce po ciepły posiłek. Podobnego zdania był Jarosław Sikora. – To świetna okazja, by nieco zintegrować mieszkańców. Abyśmy sami nieco się poznali. Tego trochę we współczesnym świecie brakuje – zauważa nasza rozmówczyni. Ale jednocześnie chwali pyszny bigos na wigilii.

Witold Staromłyński przyszedł na wigilię miejską z maską. – To ze względów zdrowotnych. Ale i tak chciałem tu być – zaznacza. – Chciałbym, aby ludzie, tak ogólnie, byli sobie bliżsi. Mam nadzieję, że dzięki takim imprezom jak dziś będzie to bardziej możliwe. Tego sobie i innym życzę na święta – przekonuje.