12.01.2024
Zielona Góra to perełka Polski Zachodniej. Tak nas widzą ogólnopolskie media!
Zielona Góra to perełka Polski Zachodniej. Tak nas widzą ogólnopolskie media!
  • Cudze chwalicie, swego nie znacie – uśmiecha się Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry i publikuje artykuł opisujący turystyczne walory Zielonej Góry, jaki ukazał się w Gazecie Wyborczej. - Zielona Góra, czyli kolorowa stolica wina i miasto ciekawych atrakcji. Perełka Polski Zachodniej – czytamy w artykule redaktor Julii Trochym. - Nasze miasto jest piękne, urocze i urokliwe. Ma też największy skarb na świecie, wspaniałych mieszkańców – dodaje Kubicki i zaprasza do lektury.

  • Szukasz urokliwego miejsca, idealnego na kilkudniowe zwiedzanie? Zamiast po raz kolejny przemierzać Małopolskę czy spacerować po Trójmieście wybierz perełkę, która niesłusznie jest omijana przez turystów. Zielona Góra to piękne miejsce, gdzie nie brakuje atrakcji i zabytków. Tu nie wydasz majątku na rozrywkę i unikniesz tłumów – to początek artykuł redaktor Julii Trochym, jaki ukazał się w Gazecie Wyborczej.

Poznaj perełkę wśród polskich miast - Zielona Góra poleca się na zimowy wypad

Zielona Góra podobnie jak i jej okolice słynie z upraw i produkcji winnych trunków. To jednak niejedyny atut miasta położonego w zachodniej Polsce. Największe miasto województwa lubuskiego oferuje wiele ciekawych atrakcji, a także malownicze zakątków, których na próżno szukać tłumów i drożyzny. Jak wskazują badania archeologów i historyków pierwsze osady o typowo rolniczym charakterze zostały założone na terenach dzisiejszej Zielonej Góry już w X wieku. Okolica zatem przesiąknięta jest niemal historią.

  • Bardzo fajny artykuł ukazał się w Wyborczej o Zielonej Górze. To sama prawda, nasze miasto jest piękne, urocze i urokliwe. Ma też największy skarb na świecie, wspaniałych mieszkańców – mówi Janusz Kubicki, prezydent miasta. - Poczytajcie warto. Mamy Kumulację dobrych artykułów w jednym tygodniu – dodaje.

LINK DO ARTYKUŁU <<<

Do głównych atrakcji Zielonej Góry z pewnością można zaliczyć turystykę winną zwaną enoturystyką. Na przestrzeni lat na terenie miasta i jego bliskich okolic powstało wiele wytwórni win, w tym między innymi słynne zakłady Gremplera. Miasto nazywano kiedyś nawet Winnym Grodem - pierwsze wzmianki na ten temat sięgają XI wieku, gdy do Lubuskiego przybyli doświadczeni w uprawie winnej latorośli osadnicy z Niemiec. Jak co roku, we wrześniu obchodzone jest tu huczne Winobranie, znane także jako Dni Zielonej Góry.

Kolejną perełką miasta jest okazała Palmiarnia. Turyści podziwiać tu mogą jedną z najwyższych palm w Polsce, a także egzotyczne i tajemnicze gatunki bujnej roślinności. Obiekt znajduje się na terenie Parku Winnego.

Zielona Góra, czyli kolorowa stolica wina i miasto ciekawych atrakcji

Turyści chętnie odwiedzają także stare miasto z urokliwym rynkiem, gdzie w centralnej części znajduje się ratusz. W okolicy nie brakuje kolorowych kamieniczek o niesamowitym klimacie - warto też dodać, że budynki zachwycają kolorami i nienagannym stanem. Nie można też pominąć pomnika Bachusa upamiętniającego młodego bożka wina, rozpusty i urodzaju, który siedzi na beczce wina. Ciekawostką jest fakt, że w Zielonej Górze możemy podążać szlakiem małych figurek Bachusików (ponad 50 minirzeźb jest ukrytych w całym mieście) - zabawa może równać szukaniu wrocławskich krasnali.