29.11.2023
Zielona Góra „odpala” się na święta i zaprasza mieszkańców. W weekend rozbłyśnie Zatonie i centrum miasta [HARMONOGRAM]
Zielona Góra „odpala” się na święta i zaprasza mieszkańców. W weekend rozbłyśnie Zatonie i centrum miasta [HARMONOGRAM]

Pachnące pierniki i baśniowe iluminacje – to w sobotę w Parku Książęcym w Zatoniu. Cukierki i inne słodkości, spotkanie z Mikołajem i „odpalenie” miejskiej choinki – to w niedzielę na deptaku. – W mieście już czuć atmosferę zbliżających się świąt, ale na najbliższy weekend szykujemy dla mieszkańców wiele atrakcji i sporo nowości – uśmiecha się prezydent Janusz Kubicki. – Zapraszam wszystkich! Z początkiem grudnia magia świąt zagości w mieście na dobre i zostanie z nami na długo. Wiem, że Mikołaj nie może się doczekać spotkania z najmłodszymi – dodaje Kubicki.

Baśniowe Zatonie

Park w Zatoniu „zapłonie” – mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Janusz Kubicki. O co chodzi? Już spieszymy z odpowiedzią. W sobotę 2 grudnia o godz. 18.00 w Zatoniu wystartuje wydarzenie, jakiego w Zielonej Górze jeszcze nie było. Park Książęcy w Zatoniu zmieni się w Wielki Park Iluminacji. Takie atrakcje znane są z Wrocławia i Warszawy.

  • Tematem przewodnim naszego parku iluminacji będą baśnie, ale oczywiście nie zabraknie lokalnych akcentów nawiązujących do historii pałacu i księżnej Doroty – wyjaśnia Janusz Kubicki. - Będzie magicznie! Szykujemy wiele niespodzianek. Zapraszamy!

W parku ustawione zostały ogromne konstrukcje, które wieczorem będą pięknie podświetlone. Kolorowa fontanna, magiczna kareta, a nawet niedźwiedzi czosnek. W sumie będzie tam kilkanaście iluminacji. Dla zielonogórzan, którzy odwiedzą Zatonie 2 grudnia, przygotowano pierniczki. Wstęp bezpłatny! Start wydarzenia o godz. 18:00.

Odpalamy się na święta

Władze miasta informują, że nowe oświetlenie świąteczne na deptaku i w centrum Zielonej Góry zostanie „odpalone” dzień później, czyli 3 grudnia. - To już nasza tradycja! Startujemy na placu Bohaterów, gdzie rozbłysną pierwsze świąteczne dekoracje, następnie udamy się do ratusza, po drodze włączając kolejne iluminacje – mówi Janusz Kubicki.

Podczas spaceru gospodarz miasta i towarzystwie Świętego Mikołaja będą częstować dzieci słodkościami. Finał spaceru zaplanowano na Starym Rynku, gdzie oficjalnie prezydent Zielonej Góry włączy świąteczne lampki na gigantycznej żywej choince. „Odpalenie” miejskiej choinki i dekoracji odbędzie się 3 grudnia. Start wydarzenia placu Bohaterów o godz. 16.00.